Artikel weiterleiten
Artikel editieren
Baskı Önizleme
FAQ #191

AuthCode (transfer yetkilendirme kodu) nedir ve bir sağlayıcı değişikliği sırasında bu koda neden ihtiyacım vardır?

AuthCode, çoğu üst seviye alan adlarında bulunan bir alfasayısal güvenlik kodudur. AuthCode, sadece alan adı sahibi veya alan adının yönetiminden sorumlu kişi tarafından bilinir ve bir sağlayıcı değişikliği sırasında bildirilmelidir. Bu sayede, bir sağlayıcı değişikliğinin sadece yetkili kişiler tarafından yapılabilmesi sağlanmış olur.
 
AuthCode olmadan, bir sağlayıcı değişikliği başlatılamaz!
 

STRATO'ya bir sağlayıcı değişikliği yapmak için Authcode'u nasıl alırım?

Mevcut kayıt kuruluşunuzdan veya sağlayıcınızdan talep ederek AuthCode'u (transfer yetkilendirme kodu) alabilirsiniz. Somut prosedür, ilgili kayıt kuruluşuna veya sağlayıcıya bağlıdır. Genellikle AuthCode'u servis panelinde görüntüleyebilirsiniz. Duruma göre AuthCode'u talep etmeniz gerekebilir ya da kayıt kuruluşunuz veya sağlayıcınız ile alan adınızı sonlandırdıktan ya da sağlayıcı değişikliğini bildirdikten sonra, bu kodu otomatik olarak e-mail ile alırsınız. AuthCode'u nasıl alabileceğinizi öğrenmek için, lütfen şimdiki kayıt kuruluşunuz veya sağlayıcınız ile iletişime geçiniz.
 
Bir alan adını STRATO'ya taşımak istiyorsanız, geçerlik kontrolü için AuthCode'un (transfer yetkilendirme kodu) bildirilmesi gereklidir. Sağlayıcı değişikliği için AuthCode'u doğrudan sipariş sürecinde bildirebilirsiniz.
 
Alternatif olarak, siparişinizin ardından AuthCode'u bize bildirebilirsiniz. Daha önce kurulmuş olan Müşteri Panelinizde oturum açtıktan sonra, AuthCode'u doğrudan girme olanağınız bulunan bir bildirim alırsınız.
 
 
Hinweis Sağlayıcı değiştirme işlemlerinizi hızlandırmak için, alan adınıza ait AuthCode'u (transfer yetkilendirme kodu) sağlayıcı değişiklik işlemlerine başlamadan önce, geçerli kayıt kuruluşunuzdan veya sağlayıcınızdan talep etmenizi öneririz.
×