Artikel weiterleiten
Artikel editieren
Baskı Önizleme
FAQ #1940

Müşteri numaramı nerede bulurum?

Parola korumalı STRATO Müşteri Panelinde oturum açmak için, parolanızın yanı sıra müşteri numaranıza da ihtiyacınız vardır.

 

Müşteri numaranız, başlangıç aşamasında siparişiniz etkinleştirildiğinde, e-mail iletisi ile size gönderilir. Aynı şekilde, müşteri numaranızı STRATO Faturalarınızın her birinin üzerinde ve otomatik ödeme sistemine katılım çerçevesinde, STRATO hesaptan tahsilat işlemlerine ait hesap özetinizin Kullanım amacı kısmında da bulabilirsiniz.

Faturalarınızın üzerindeki müşteri numarası
E-mail faturalarınızın konu alanındaki müşteri numaranız
Müşteri Panelindeki müşteri numaranız
Müşteri parolasının yeni oluşturulması

 

Faturalarınızın üzerindeki müşteri numaranız

 

Faturalarınızın üzerine, benzersiz bir atama yapılması için, sağ üst kısma önemli bilgiler konumlandırılmıştır. Müşteri numaranızı ve fatura numaranızı burada bulabilirsiniz.

 

Müşteri numarasını hesap özetinizde görme olanağınız da bulunmaktadır; bu, kullanım amacı bölümündeki 2 rakam kombinasyonudur: örn. DRP12345678 (Fatura numarası) 98765432 (Müşteri numarası)

 


 

E-mail faturalarınızın konu alanındaki müşteri numaranız

 

Faturalarınızı e-mail olarak alıyorsanız, müşteri numaranızı e-mailin konu başlığında da görebilirsiniz. Faturanız otomatik ödemeyle ödeniyorsa, müşteri numaranızı aynı şekilde kullanım amacı kısmında bulabilirsiniz.

 

 


 

Müşteri Panelindeki müşteri numaranız

 

Müşteri numaranızı aynı şekilde STRATO Müşteri Panelinde oturum açtıktan sonra, Müşteri Hizmetleri bölümünde, Müşteri Bilgileriniz menü ögesi altında da bulabilirsiniz. Burada aynı zamanda temel bilgilerinizi değiştirme olanağı da bulursunuz.

 

 

 

 

 

İpucu: Farklı müşteri numaraları altında birden fazla pakete sahip olmanız durumunda, tek bir arayüz üzerinden tüm paketleri yönetmek için, Müşteri numaralarını toplama özelliğini kullanabilirsiniz. Bu, farklı STRATO ürünlerini kullanmanız durumunda da mümkündür (örneğin bir sunucu ya da bir HiDrive paketi).

 

Müşteri numaranızı ya da fatura numaranızı belirtmeniz durumunda, siparişlerinizle ilgili destek taleplerini çok hızlı bir şekilde yanıtlayabiliriz.

 


 

Müşteri parolasının yeni oluşturulması

 

Müşteri parolanızı unutmanız durumunda, yeni bir müşteri parolası verilebilmesi için, müşteri numarasına ve kayıtlı e-mail adresine gereksinim vardır. Bunun için Müşteri Paneli sayfasını açın ve Parolanızı mı unuttunuz? ögesine tıklayın.

 

 

STRATO parola sistemi hakkında daha ayrıntılı bilgileri şurada bulabilirsiniz: STRATO parola sistemi nedir?

 

 

×